• YARIM ALTIN
  4.379,00
  % -1,40
 • AMERIKAN DOLARI
  20,9783
  % 0,73
 • € EURO
  22,5975
  % -0,26
 • £ POUND
  26,4130
  % -0,37
 • ¥ YUAN
  2,9628
  % 0,85
 • РУБ RUBLE
  0,2598
  % 0,97
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

2021 EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

2021 EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

Birçoğumuz, günlük yaşantımızda finansal işlerimizi bankalar aracılığı ile yürütürüz. Gerek sosyal hayatımızda gerek iş hayatımızda para sürekli el değiştirir yani sirkülasyon halindedir. Bankalar ise bu el değiştirme, paranın aktarımı işlemini kolaylaştırır.

Para transferleri EFT ve havale gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleşir. Transferi gerçekleştirmek için bazı bankalar sizden ekstra bir ücret talep edebilir. Ayrıca yöntemin türüne göre de ödeyeceğiniz ekstra ücret artar veya azalır. İnsanlar da para yatırma gibi basit bir işlem için ek ücret ödemek istemezler ve ücretsiz bir şekilde para transfer etme yollarını ararlar.

Tüm bunlar insanın aklınaEFT ve havale ücreti almayan bankalar hangileridir? sorusunu getirir. Biz de bu yazımızda EFT ve havale nedir?” ”Hangi bankalar EFT ve havale ücreti almaz? Gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

EFT ve Havale Nedir?

EFT işlemi, bir bankadan başka bir bankaya para transferi yapmak için kullanılan yöntemdir. Örnek olarak Halkbank hesabınızdan Ziraat bankasındaki bir hesaba para aktarmak için EFT yöntemini kullanırsınız. Havale ise aynı bankalar arası para transfer işlemidir.

Örnek verecek olursak İş bankası hesabınızdan başka bir İş Bankası hesabına para transfer edecekseniz havale yöntemini kullanırsınız. İki işlem için de hesap sahibi önem arz etmez. Transfer yapacağınız banka hesaplarının ikisi de size ait olabilir. Yani kendi hesaplarınız arası transfer yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar EFT ve Havale Ücreti Almaz?

Günümüzde adını duyurmuş çoğu banka EFT ve havale işlemleri sırasında bizden belli bir miktar ek ücret talep eder. Ancak bu tüm bankalar için geçerli değildir. Bu işlemler sırasında herhangi bir ek ücret talep etmeyen işleminizi tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bankalar da vardır. Sizler için 2021 yılında EFT ve havale ücreti ödemeden ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz bankaları derledik, hep birlikte inceleyelim.

 1. Enpara (Finans Bankasının online işlemler için kullanılan bankasıdır.)
 2. Cepte TEB
 3. Albaraka Türk
 4. Fibabank
 5. Kuveyt Türk
 6. seninbankan.com.tr (bu banka Kuveyt Türke bağlı faaliyet gösterir.)